Fundacja Na Rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych Fundacja Na Rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych
Nasza kolej | Aktualności | Oferta | Wolontariat | Niezbędnik turysty | Galeria | Partnerzy | O Fundacji | Kontakt

Wolontariat

Kolej leśną w Puszczy Knyszyńskiej przed rozbiórką uratował konserwator zabytków, który w październiku 1992 r. wpisał do rejestru zabytków ostatni fragment jej torowiska. Do reakcji konserwatora w dużej mierze przyczynili się założyciele Fundacji, którym na sercu leżał los tego wspaniałego zabytku techniki i zjawiska kulturowego. Wszystko co robili by uratować ostatnią 20-kilometrową linię z Czarnej Białostockiej do Kopnej Góry – robili bezinteresownie.

Również dziś Zarząd Fundacji nie pobiera żadnego wynagrodzenia za swoją pracę, poświęcając kolejce każdą wolną chwilę. Tak jak Członkowie Zarządu są wolontariuszami, tak i Ty możesz nim zostać.

Od „kandydatów” na wolontariuszy oczekujemy w zasadzie tylko dwóch rzeczy: zapału do pracy oraz zdecydowanej chęci ratowania wspólnie z nami zabytku techniki. Nie martw się, jeżeli nie posiadasz umiejętności, które wydają się potrzebne do pomocy kolejce. Kiedyś okazało się, że zaprzyjaźniony grafik przygotował wspaniałe plakaty, a znajomy z drukarni pomógł w ich druku i kolportażu.

Wolontariat to okazja do zdobycia doświadczenia w określonych pracach, ale również do sprawdzenia swoich umiejętności pracy w zespole. Pamiętaj, że to Ty będziesz decydował ile możesz dać z siebie. Nikt nie będzie oczekiwał od Ciebie ponadludzkiego zaangażowania. Warto jednak podkreślić, że decydując się na współpracę, bierzesz honorową odpowiedzialność za powierzane Ci zadania, jednak bez obaw - nikt nie rzuci Cię od razu na głęboką wodę. W zamian za ofiarowaną pomoc oferujemy współpracę w znakomitym towarzystwie, długie rozmowy przy wieczornych ogniskach, wyjątkowe wycieczki do serca Puszczy Knyszyńskiej oraz inne niematerialne gratyfikacje.

Jeżeli uważasz, że Twój wiek (a nie musisz być pełnoletni), stan zdrowia oraz wolny czas pozwalają Ci na odrobinę zaangażowania – skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej, by rozwiać wszystkie swoje wątpliwości.