Fundacja Na Rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych Fundacja Na Rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych
Nasza kolej | Aktualności | Oferta | Wolontariat | Niezbędnik turysty | Galeria | Partnerzy | O Fundacji | Kontakt
Sprawy bieżące

Sprawy bieżące

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w bieżącym sezonie, ze względu na realizowane prace torowe na kolejce, nie jest prowadzony ruch pasażerski. Dotyczy to zarówno pociągów planowych, jak i zamawianych indywidualnie. Informację o zakończeniu prac i wznowieniu ruchu pasażerskiego zamieścimy na naszej stronie.


26.01.2010

Intensywne opady śniegu, a także bardzo niskie temperatury spowodowały wstrzymanie prowadzonych prac remontowych. Gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą, do Puszczy powrócą fachowcy, którzy wznowią prace przy udrażnianiu linii w kierunku Kopnej Góry.

Jednocześnie przygotowywane są materiały z zakresu edukacji ekologicznej – przewodnik dla turystów i tablice informacyjne.

W oczekiwaniu na odwilż zapraszamy do odbycia wirtualnej wycieczki kolejką oraz zapoznania się ze technicznymi aspektami kolei wąskotorowej.


03.12.2009

W czwartek 3 grudnia gościliśmy na kolejce dzieci z klasy IIIa Zespołu Szkół Nr 6 w Białymstoku – zwycięzców konkursu „Liście, listki i igiełki” zorganizowanego przez Nadleśnictwo Dojlidy. Połączona z ogniskiem przejażdżka do przystanku Czeremchowa Tryba była zakończeniem całodziennej wycieczki do Nadleśnictwa Czarna Białostocka – głównej nagrody w konkursie.

Zwycięzcom konkursu życzymy kolejnych sukcesów!

Więcej informacji: Nadleśnictwo Czarna Białostocka


25.10.2009

Dziś przedstawiamy Państwu naszą nową stronę internetową. Wyrażamy nadzieję, że stanie się ona źródłem wiedzy o historii eksploatowanej przez nas kolejki, ale również o prowadzonych przez Fundację pracach. Dołożymy wszelkich starań, aby jej zawartość była zawsze aktualna i interesująca.

Wszystkich Państwa, którzy uważają, że jakieś elementy strony nie wyświetlają się poprawnie, prosimy o kontakt wraz z opisem usterki i używanej przeglądarki.


22.10.2009

W czwartek 22 października br. pociąg roboczy po raz pierwszy wjechał na przystanek Zacisze Trójkąt. To kolejny krok, jaki Fundacja uczyniła by uruchomić przewozy turystyczne na całej linii Czarna Białostocka O.K.L. - Kopna Góra.

Jednocześnie przypominamy, że prowadzone prace realizowane są w ramach projektu „Kolejka turystyczno-edukacyjna w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej” dofinansowanym przez Fundację EkoFundusz. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do postępów w prowadzonych pracach.